Тайните на BUBARSTVO

Тайните на Bubarstvo

Тайните на Bubarstvo

Blog Article

Научният център по бубарство във Враца е единственият производител на бубено семе и е единствената организация, която изкупува пашкули у нас

Същността на бубарското производство представлява само по себе си едно биологично фермерство, се казва в научен доклад.

Бубарникът трябва да е отдалечен от сметище/торище, складове за синтетични торове или препарати, както и от предприятия, отделящи токсични вещества.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Родината на коприната и копринените буби е Китай. Още в древността, те успяват да развият този отрасъл и да го направят един от техните най-печеливши. Понеже е било наистина доходоносно, в Китайската империя то се дава само на най-привилегированите семейства, които налагат монопол върху дейността.

, тъй като се извършва през май-юни, когато няма много работа на полето, посочва доц. д-р Здравко Петков.

Националните паркове не са единствената възможност за решаването на проблема с пашуването

Признава, че я е прочела няколко пъти, затворила я е и започнала собствените си опити в бубарството. Въпреки натрупания вече опит твърди, че и днес има много тънкости, които не е усвоила. Наред с успехите, към момента е претърпяла и много загуби – унищожени черничеви градини, замърсени листа с химически препарати. Затова в практика се превърнало да подари на желаещите да навлязат в бубарството по няколко буби, за да се научат първо как да ги отглеждат. Много от хората, които проявявали интерес към бубарството, били млади и без опит в отглеждането на пашкулите.

за да получавате всеки петък най-важната седмична информация. За още новини

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Урок по история: Кой е кървавият професор в България OЩЕ ОТ РУБРИКАТА

Копринените буби се Бубарство отглеждат в периода май-октомври. Фабриката в село Игнатово има интерес да изкупува пашкули от семейства от района.

Подкаст

Какво да бъде съотношението между късна и ранна селекция, разказват специалисти от Института по царевицата в Кнежа

Report this page